hotel w górach dla dzieci

Zimowisko w Polsce: Dokąd pojechać z rodziną?

Spędźcie rodzinne wakacje w Polsce w górach, gdzie możecie cieszyć się śniegiem, zwiedzać bajkowe zamki i zażywać kąpieli w ciepłym basenie. Możesz też udać się do polskiego miasta z jarmarkami bożonarodzeniowymi i centrami nauki, gdzie wszystkie eksperymenty będą odbywać się z udziałem Twojego dziecka.

Weekend z dziećmi w górach

Ferie zimowe często kojarzone są ze śniegiem i górami. Dlatego też góry są jednym z głównych szlaków rodzinnych wakacji w Polsce. Aby wybrać hotel w górach dla dzieci, przeczytaj o wszystkich najbardziej niezwykłych miejscach w Polsce. I nie jest konieczne, aby dorośli lub dzieci umieli jeździć na nartach. Przecież wypoczynek w górach to przede wszystkim jazda na sankach, rzucanie się śnieżkami, skakanie w zaspach, budowanie bałwana lub zamku. Generalnie jest fajnie na łonie natury, nawet gdy jest zimno i szybko zapada zmrok.

To także świeże powietrze, które z pewnością pozytywnie wpłynie na Twoje dziecko i jego samopoczucie. Do tego, mimo braku śniegu w zimowym mieście, ośnieżone góry to święto, którego nic nie zastąpi. Do którego ośrodka narciarskiego w Polsce lepiej wybrać się z dziećmi? Wszystko zależy od wieku. Jeśli więc dzieci są naprawdę małe, warto wybrać wczasy w Wiśle, Czarnej Górze, Krynicy, Zieleńcu.

W polskich górach z dziećmi Dziecko nie musi umieć jeździć na nartach, żeby pojechać w góry. Na przykład Wisła oferuje umiarkowane stoki, małe bazy rodzinne i co najważniejsze aquapark. Krynica nie jest jednak miastem z wodą mineralną i licznymi ośrodkami wypoczynkowymi, a także stokami narciarskimi na każdy gust. Jeśli chcesz się ukryć w miejscu, gdzie są tylko góry, powinieneś wybrać Żeleniec. Gdy dzieci są już starsze, można wybrać się w Bieszczady i wędrować z nimi po ośnieżonych szlakach, podczas których można podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Należy pamiętać, że wiele polskich hoteli jest przygotowanych na przyjęcie rodzin z dziećmi. Dlatego oferują im sale zabaw, animatorów i opiekunki, z którymi można zostawić dziecko bez żadnych obaw. Zdarza się, że w pobliżu znajduje się park wodny, gajówka Mawpow, kopalnia, ciekawe muzea czy kino. Aby wypoczynek nie był monotonny, można odwiedzić ciekawe miejsca, które znajdują się w pobliżu bazy wypoczynkowej. W polskich górach mogą to być zamki. Niektóre z nich wyglądają naprawdę bajkowo, dzięki czemu dzieci mogą poczuć się jak księżniczki, królowie czy rycerze z bajek.

Bolków to prawdziwa średniowieczna twierdza położona na wzgórzu nad miastem Bolków.

Chojnik – do tego zamku łatwiej dostać się z Sobieszowa. Stąd cztery trasy o różnym stopniu trudności prowadzą na szczyt góry, gdzie znajdują się ruiny zamku. Najłatwiejsze z nich nie sprawią trudności nawet rodzicom z małymi dziećmi.

Czocha – National Geographic uznał to miejsce za jeden z “7 nowych cudów Polski”. Obecnie część zamku jest otwarta dla zwiedzających, a druga część została przekształcona w hotel.

Zamek Czocha

Zamek Czocha jest jednym z siedmiu cudów Polski. przystanekwroclaw.pl

Książ – można go zobaczyć w dzień i w nocy. Do zamku prowadzi kilka szlaków turystycznych, na których można zwiedzić nie tylko tajemniczy zamek, ale także palmiarnię, tarasy, gospodarstwo i kopalnię w jego pobliżu.

Średniowieczna twierdza Grodno, której część stoi w ruinach. Jednak oprócz jego pozostałości można zobaczyć także lepiej wyposażone pokoje książęce. Znajduje się tam również ogromna kolekcja figurek i wypchanych sów. Na zamku odbywają się liczne imprezy dla dzieci i dorosłych podczas letnich i zimowych festynów i świąt. Na przykład Festiwal Melodii Średniowiecznych.

Hotele z basenem w polskich górach

Przeżycia nad wodą zawsze zachwycają zarówno dorosłych, jak i dzieci. Kiedy więc zimowy relaks w górach można połączyć z kąpielą w basenie termalnym, urlop będzie niezapomniany.

Wiele polskich hoteli posiada baseny, które są otwarte przez cały rok:

Willa Istochnik w Tyliczu – posiada kryty basen z podgrzewaną wodą, a także basen dla dzieci o temperaturze wody 32 stopnie. Willa oferuje pokój zabaw z certyfikowanymi zabawkami oraz oddzielny kącik dla niemowląt;

Ośrodek Narciarski Kaniówka w Białce Tatrzańskiej – dla najmłodszych przygotowano nie tylko basen, ale także saunę i jacuzzi;

Hotel Wierchomla Ski & Spa Resort w Wierchomli – obiekt noclegowy jest jednym z partnerów Kart Dużej Rodziny i oprócz basenu oferuje specjalne SPA dla dzieci.

Ośrodki wypoczynkowe dla dzieci w Polsce

Jeśli zdecydujesz się spędzić ferie zimowe w jednym z polskich miast, pierwszą rzeczą, którą zrobisz Ty i Twoja rodzina będzie wizyta na bożonarodzeniowych jarmarkach. Aby uczynić go bardziej interesującym dla dzieci, możesz zabrać je do jednego z centrów nauki, które działają w różnych miastach kraju:

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Gdyńskie Centrum Nauki Experyment to wystawa stała, na której można zobaczyć eksponaty wyjaśniające m.in. jak działa ludzkie ciało, tajemnicę wody czy jak działa maszyna Goldberga. Dzieci mogą przeprowadzać różne eksperymenty przy użyciu specjalnie zaprojektowanych stanowisk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top