karta meldunkowa w hotelu

Przejście z drukowanej karty meldunkowej do meldunku online

W dzisiejszych czasach ludzie są spychani przez technologię w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje kilka małych i łatwych codziennych czynności, które można załatwić za pomocą zaawansowanych gadżetów i aplikacji na smartfony. Dokonanie niektórych transakcji lub czynności, które wydają się być integralną częścią kontaktów międzyludzkich, jest teraz tylko o kilka kliknięć. Opisane powyżej zmiany operacyjne dotyczą również firm zajmujących się zakwaterowaniem. Ponieważ coraz więcej hoteli umożliwia swoim gościom dokonywanie rezerwacji online, coraz więcej obiektów będzie wymagało, aby rezerwacje były dokonywane online. Nie będziesz już odbierał żadnych telefonów ani formularzy z prośbami o rezerwację. Goście również chcą mieć zautomatyzowaną procedurę zameldowania. Procedura meldunkowa może się różnić w zależności od typu obiektu lub potrzebnych informacji o gościu.

karta meldunkowa w hotelu

Do czego służy check-in w hotelu?

Karta zameldowania (rejestracyjna) służy również jako umowa pomiędzy klientem a dostawcą usług hotelarskich. Po zakończeniu rezerwacji, gość otrzymuje potwierdzenie e-mailem. Jest to umowa między klientem a właścicielem, która jest wyjątkowa w tej sytuacji. Umowa ta w większym stopniu angażuje nieruchomość. Zapewnia ona, że pokój gościnny będzie dostępny na przyjazd gościa. Podczas gdy jest to w porządku dla nich, aby być w zakładzie podczas oczekiwania na stolik, muszą podpisać inną umowę po ich przybyciu. W przypadku dzisiejszego pokazu, goście muszą zgodzić się z zasadami panującymi w lokalu. Z reguły, goście powinni być w stanie znaleźć wszystkie zasady na karcie meldunkowej. Wypełniając tę umowę, goście potwierdzają, że zgadzają się z tymi zasadami.

Biorąc to pod uwagę, podkreśliłbym potrzebę posiadania kart meldunkowych dla każdego obiektu. Użycie podstawowego formularza meldunkowego nie tylko zbiera ważne informacje o gościu, ale również oznacza, że jesteś prawnie zobowiązany do świadczenia usługi.

Zameldowanie przez internet?

Wiele osób zakłada, że większość codziennych spraw będzie załatwiało za pomocą technologii. Procesy odprawy przez internet są idealną ilustracją na lotniskach. Jako osoba podróżująca w interesach, doceniam możliwość zameldowania się w hotelu w noc przed podróżą, co jest znacznie wygodniejsze. Dlaczego nie wykorzystać tych samych standardów obsługi w branży hotelarskiej? Czas zameldowania jest szybszy, gdy osoby korzystają z Internetu do zameldowania. To pomoże zaoferować wspaniałe pierwsze wrażenie współczesnego hotelu, a także zwiększy ogólny poziom zadowolenia. Aby ułatwić gościom życie, wystarczy wybrać klucz przy recepcji i ominąć kolejki w lobby. Wierzę, że odprawa online jest potrzebna w hostelach i innych miejscach, gdzie będą przyjeżdżać większe grupy. Jeśli Twoja firma nie ma nawet recepcji, będzie to dla Ciebie ogromne ułatwienie (np. wynajem apartamentów). Możesz przesłać klucz elektroniczny lub kod do drzwi, gdy gość się zamelduje i to wszystko!

Aby być nowoczesnym gospodarzem, musisz zbadać sytuację i zobaczyć, co się aktualnie dzieje. Bądź otwarty i gotowy do reagowania, gdy warunki się zmieniają. Korzystaj z funkcji meldowania się online, dostarczanej przez twój system zarządzania nieruchomościami, jeżeli ci ją udostępnia. Twoi klienci powinni nie tylko kupować swoje hotelowe zakwaterowanie na twojej stronie internetowej, ale powinni również wstępnie zameldować się przed przyjazdem do twojego obiektu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top