Resort Polska podzielony

Resort Polska podzielony jest na dwie części: plażowo-morską północ i leczniczo-mineralną, zwaną również narciarską południem. A w środku – zabytki Warszawy, zamki krzyżackie, starożytny Kraków, Poznań i Łódź, Mazury. Wszystko o Polsce: wiza, mapa, wycieczki, ceny i pogoda.

Najciekawsze hotele w Polsce należą Platinum Mountain Hotel & Spa oraz Hotel Bristol. Wyobraź sobie puszyste sosny, łagodne morze, słoną bryzę, wydmy i krzyżackie zamki w oddali. Przedstawiłeś się? Nie są to więc linijki z powieści kobiecej, której akcja toczy się w średniowieczu, jak „Angelica w gniewie”, ale najnowsza rzeczywistość polskiego wybrzeża Bałtyku. Oprócz dobrych kurortów nadmorskich, w Polsce są także jeziora i góry, rezerwaty przyrody, zamki, uzdrowiska i wiele ciekawych miast „odpowiedzialnych” za bogactwo kulturowe kraju.

Drugim najpopularniejszym polskim miastem jest Kraków, dawna stolica o bogatej historii i eleganckich budynkach. Atrakcji warto szukać na Starym Mieście z eklektycznym Zamkiem Królewskim i średniowiecznym Rynkiem. Okolice Nowej Huty słyną ze stalinowskich drapaczy chmur, Menażerii – z lasów i parków, Kazimierza – z antykwariatów i żydowskich restauracji.

Wygodne łóżko, wspaniały widok z okna, śniadanie w restauracji na pierwszym piętrze, eleganckie umeblowanie i jedwabiste gobeliny to skarb!

Większość hoteli na całym świecie jest identyczna i przez to nieciekawa.

Na szczęście niektóre z nich oferują mniej nudne miejsca do spania.

Oto kilka takich przykładów.

Tutaj każdy miłośnik designu poczuje się jak w niebie.

Author’s Room to hotel niezwykły.

Mieści się w zabytkowej kamienicy w centrum miasta, a składa się z zaledwie czterech pokoi, z których każdy posiada nowoczesną encyklopedię designu.

Są one eleganckie i niepowtarzalne, zaprojektowane przez znanych projektantów, artystów i architektów.

W hotelu nie ma rzeczy przypadkowych – nie tylko mebli czy dodatków, ale nawet starannie dobranych szlafroków, kosmetyków czy sreber, a wszystko wykonane przez polskich rzemieślników.

Założycielami i właścicielami Autorskiego Pokoju są Magda Ponagajbo, Michał Pawlik i Piotrek Ręczajski z Mamastudio.

Idea ta została wsparta przez wiele zespołów projektowych z różnych dziedzin i artystów.

W podziemiach znajdują się dwie najbardziej znane kopalnie soli, obie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W Komorze Słowackiego w Wieliczce można przenocować na głębokości 150 metrów.

W Bochni pokoje gościnne znajdują się nawet 250 metrów pod ziemią.

Choć w podziemnych pomieszczeniach panuje chłód (14-16°C), to sen w takim miejscu jest nie tylko przeżyciem.

W komorach solnych panuje unikalny mikroklimat, który bardzo korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i poprawia odporność.

Łódź nie pęka w szwach od tłumów turystów, ale dlatego jest piękna: przyjemniej jest w ciszy zapoznać się z jej eleganckimi willami, muzeami, galeriami handlowymi i restauracjami. Głównymi skarbami Wrocławia są liczne mosty na Odrze, śpiewające fontanny, uliczki starego centrum, a także zabawne krasnale, których figurki są dosłownie na każdym kroku. Poznań to miasto koncertów i festiwali, Lublin to miasto uniwersyteckie z modnymi barami i niezwykłymi trasami wycieczkowymi.

Umiarkowany, przejściowy od morskiego do kontynentalnego. Średnia temperatura stycznia wynosi -1…-5°C (w górach do -6°C), podczas gdy w regionach centralnych jest zawsze nieco cieplej i suchiej niż na zachodzie i północy. Średnia temperatura lipca to +19°C, ale zdarzają się dni, a nawet tygodnie, kiedy upały przekraczają +30°C. Polski klimat charakteryzuje się przymrozkami w maju, wczesną wiosną i późną jesienią.

Wszystkie hotele polityka prywatności strony internetowej wzór. Nie ma sporu – krajowe ośrodki narciarskie nie mogą pochwalić się ogromnymi różnicami wzniesień czy ekstremalnie trudnymi trasami. Ale są dość rozwinięte pod względem infrastruktury i oferują dużo rozrywki dla dzieci i dorosłych. Tak więc polskie stoki są rozsądnym wyborem dla tych, którzy wyjeżdżają na wakacje z całą rodziną i po prostu wstają na narty. Równość tutejszych stoków dobrze rekompensuje ciekawa „wycieczka”, pyszna kuchnia i wysokiej jakości obsługa.

hotele z basenem nad morzem all inclusive
A beautiful aerial shot of Wroclaw city, Poland under the cloudy sky

Stolicą jest Warszawa, miasto wyjątkowe: niewtajemniczony turysta raczej nie domyśli się, że stare centralne ulice, kościoły i zamki to tylko rekonstrukcja, choć bardzo utalentowana. Warszawa, która na początku XX wieku ze względu na swoje wyrafinowane piękno nazywana była „Wschodnim Paryżem”, została niemal doszczętnie zniszczona podczas II wojny światowej, ale dziś jej główne atrakcje zostały mistrzowsko odtworzone według autentycznych rysunków. Prawie wszystkie z nich – od Zamku Królewskiego po Krakowskie Przedmieście – są skoncentrowane na prawym brzegu Wisły, gdzie znajduje się większość hoteli, restauracji i centrów handlowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top